Licznik odwiedzin portalu

Wizyt w miesiącu2544
Łącznie wizyt1214308

Powered by Kubik-Rubik.deDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Krościenko n.D Rynek - Leśnica - Sromowce (43.5km)

Krościenko n.D Rynek - Szczawnica Dolna - Leśnica - Wielki Lipnik - Haligovce - Czerwony Klasztor – Sromowce Niżne –Sromowce Wyżne – Krośnica (ewentualnie Hałuszowa)– Krościenko


Startujemy z rynku w Krościenku i jedziemy do pieszo rowerowego przejścia granicznego w Szczawnicy Dolnej. Tam przejeżdżamy na stronę słowacką i po pokonaniu ok. 250 metrów, na rozwidleniu dróg jedziemy w lewo. Po minięciu „Chaty pienińskiej” i kortów tenisowych dojeżdżamy do Leśnicy. Po wyjechaniu z miejscowości, czeka nas ciężki podjazd na najwyższe wzniesienie na trasie- Lesnickie Sedlo (720 m), momentami nachylenie wynosi nawet 12%. Po ciężkiej przeprawie zjeżdżamy do Wielkiego Lipnika i zgodnie z oznakowaniem kierujemy się w lewo w stronę Czerwonego Klasztoru. Mijamy Haligovce, przejeżdżamy Czerwony Klasztor i przez kładkę na Dunajcu docieramy do Sromowiec Niżnych, a następnie drogą wzdłuż rzeki do Sromowiec Wyżnych. Od parkingów przy przystani flisackiej czeka nas druga, trudna i męcząca górka. Pnąc się cały czas w górę  powinniśmy znaleźć  się na rozstaju dróg. Droga główna prowadzi do Krośnicy, a boczna przez Hałuszową. Niezależnie którą z nich wybierzemy, zjeżdżamy w dół, a następnie skręcamy w prawo. Ostatni etap to łagodny zjazd do Krościenka. Trasa ciężka, ale warta każdego wysiłku.

- długość trasy: około 43,5 km

- czas przejazdu: trasę można pokonać w czasie nawet poniżej 3 godzin, ale wszystko zależy od indywidualnego tempa i czasów postojów.

- całą trasę poruszamy się drogą asfaltową

- trasę w skrócie można opisać jako dwa podjazdy i dwa zjazdy. Podczas jazdy należy uważać na samochody, w szczególności na odcinku Krośnica-Krościenko.

- chętni na wycieczkę rowerową, której celem jest Słowacja (i nie tylko ci, ale najlepiej wszyscy) powinni zaopatrzyć się w kaski rowerowe – obowiązkowo.

- w miejscowościach przygranicznych po stronie słowackiej możemy płacić w euro i w złotówkach.

UWAGA!

Ze względu na ochronę przyrody oraz z uwagi na bezpieczeństwo turystów, w Pienińskim Parku Narodowym jeździmy tylko po 2 trasach: drogą pienińską do Czerwonego Klasztoru oraz drogą do Krasu


Pomysł trasy: Piotr Jaszek


Po drodze:


Bar "U Kibica"; ul.Rynek 34A/3 (obok studni) - zobacz stronę

Schronisko PTTK Orlica - zobacz stronę schroniska (kliknij)

Sklep Motoryzacyjno-Sportowy K.Salwierz


Zobacz galerię trasy: Szczawnica - Czerwony Klasztor

Zobacz galerię trasy: Krościenko n.D - Szczawnica

Zobacz galerię trasy: Szczawnica - Leśnica - Czerwony Klasztor

Zobacz galerię trasy: Krościenko n.D - Sromowce Wyżne - Krośnica


kroscienko sromowce rowerem

 

Polecamy

NOCLEGI W CENTRUM KROŚCIENKA n.D

Noclegi w Krościenku n.D "U Danusi"

Danuta Machała
ul. św.Kingi 7
34-450 Krościenko nad Dunajcem

kom.602 219 716

e-mail: pieninyonline@poczta.onet.pl

www.noclegikroscienko.pl

Zobacz więcej(kliknij)