Licznik odwiedzin portalu

Wizyt w miesiącu2296
Łącznie wizyt1164184

Powered by Kubik-Rubik.deDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Krościenko n.D Rynek - Leśnica - Czerwony Klasztor (38.5km)

Krościenko n.D Rynek - Szczawnica Dolna - Leśnica - Wielki Lipnik - Haligovce - Czerwony Klasztor - Szczawnica Dolna - Krościenko

Z Rynku w Krościenku jedziemy do Szczawnicy Dolnej i kierujemy się tak, jakbyśmy jechali do Czerwonego Klasztoru. Jadąc ścieżką rowerową dojedziemy do przejścia granicznego. Następnie po przejechaniu około 250 metrów skręcamy w lewo w kierunku Leśnicy (nie jedziemy na prawo na Drogę Pienińska). Tą drogą będziemy wracać. Mijamy "Chatę Pienińską", korty tenisowe, wyciąg i jedziemy do wsi Leśnica. Przejeżdżamy przez wieś, kierując się do Wielkiego Lipnika. Stąd dalej do Haligowców i do Czerwonego Klasztoru. W drogę powrotną jedziemy już malowniczą i dobrze nam znaną Drogą Pienińską do Szczawnicy i Krościenka nad Dunajcem. Po drodze przepiękne widoki. Trasa jak najbardziej godna polecenia.

 
- długość trasy: około 38,5 km

- czas przejazdu: w zależności od indywidualnego tempa oraz celu podróży, można tą trasę przejechać w kilka godzin (3-4) jak również poświęcić na nią cały dzień, gdyż jedziemy przez Przełom Dunajca oraz przez Pieniny po stronie Słowackiej. Kto płynął spływem, ten wie, o czym mowa.

- nawierzchnia szutrowa, asfaltowa, drogi ubite

- trasa zróżnicowana. Droga Pienińska spokojna ale z kilkoma podjazdami, w okresie wakacyjnym panuje tutaj wzmożony ruch pieszych. Do Leśnicy, Wielkiego Lipnika, Haligowców, Czerownego Klasztoru jedziemy drogą, po której jeżdżą również samochody. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności. Momentami nachylenie wynosi 12%, długość 1,5 km.

- chętni na wycieczkę rowerową, której celem jest Słowacja (i nie tylko ci, bo najlepiej wszyscy) powinni zaopatrzyć się w kaski rowerowe – obowiązkowo.

- w miejscowościach przygranicznych po stronie słowackiej możemy płacić w euro i w złotówkach.
  

UWAGA!

Ze względu na ochronę przyrody oraz z uwagi na bezpieczeństwo turystów, w Pienińskim Parku Narodowym jeździmy tylko po 2 trasach: drogą pienińską do Czerwonego Klasztoru oraz drogą do Krasu.


Po drodze:


Bar "U Kibica"; ul.Rynek 34A/3 (obok studni) - zobacz stronę

Schronisko PTTK Orlica - zobacz stronę schroniska (kliknij)

Sklep Motoryzacyjno-Sportowy K.SalwierzZobacz galerię trasy: Szczawnica Czerwony Klasztor

Zobacz galerię trasy: Krościenko n.D - Szczawnica

Zobacz galerię trasy: Szczawnica - Leśnica - Czerwony Klasztor

 


Dodatkowe informacje: Droga Pienińska - Wikipedia(kliknij)
 
 

Polecamy

SCHRONISKO PTTK
"TRZY KORONY"

Adres:
ul. Sobczańska 91
34-443 Sromowce Niżne
Telefon:
(+48) 18 26 29 823
(+48) 609 668 528
Adres e-mail:
trzykorony@trzykorony.pl

Zobacz więcej(kliknij)