Licznik odwiedzin portalu

Wizyt w miesiącu141
Łącznie wizyt1178084

Powered by Kubik-Rubik.deDesigned by:
SiteGround web hosting Joomla Templates

Przygotowanie roweru do sezonu

Po sezonie zimowym przychodzi wiosna, a wraz z nią ochota na pierwszą wiosenną wycieczkę. Zanim jednak wyjedziecie na trasę przedstawiamy Wam kilka wskazówek, jak przygotować rower do sezonu po zimie. Zaczynamy od obejrzenia roweru i sprawdzenia czy nie jest uszkodzony. Następnie smarujemy łańcuch specjalnym, do tego przeznaczonym olejem. Nie stosujemy WD40 gdyż jest to środek do czyszczenia i odrdzewiania - właściwości smarowania ma mizerne.

Łańcuch ma być z zewnątrz suchy, nasmarowane mają być jego sworznie, gdyż właśnie one pracują i się wycierają. Łożyska możemy potraktować smarem stałym, np. towotem. Smarowanie supportu, piast powinniśmy robić raz do roku. Sprawdzamy, wymieniamy uzupełniamy też kulki w łożyskach. Kontrolujemy też stan hamulców. Jeżeli wymieniliśmy klocki po sezonie, nie musimy tego robić, sprawdzamy tylko czy hamulce dobrze "łapią". Testujemy czy przerzutki dobrze działają, przeskakują, itp. Jeżeli mamy wątpliwości udajemy się do serwisu, samemu lepiej nie regulować przerzutek.

Sprawdzamy czy opony nie są przebite i sprawdzamy ciśnienie w kołach. Jeżeli jest zbyt niskie oczywiście uzupełniamy. Testujemy czy kierownica nie ma luzu i czy siodełko jest dobrze zakręcone. Sprawdzamy też przykręcenie pedałów. Wymianę dętki, drobne naprawy możemy wykonywać sami. Jeżeli wszystko jest gotowe to wskakujemy na rower i otwieramy sezonUśmiech

Raz do roku sugerujemy jednak przegląd roweru w serwisie rowerowym. Koszt przeglądu to 60 do 120 pln.


przygotowanie roweru do sezonu

 

Polecamy

Sklep motoryzacyjno-sportowy
Krzysztof Salwierz
ul.Rynek 35
34-450 Krościenko n.D
tel/fax (18) 262 55 25
e-mail: kroscmot@interia.pl
rowery oraz bogaty wybór części
i akcesoriów rowerowych, profesjonalne doradztwo,
serwis i pomoc związaną z rowerami

Zobacz więcej(kliknij)